ISTE SUIT KULLANIM KOŞULLARI

İşte Suit Kullanım Koşulları

Yürürlük tarihi: 11.07.2023

İşte Suit Nedir?

İşte Suit; Suit Conference, Suit Drive ve Suit Mail’i (“Ürünler”) tek bir platform üzerinden kullanabileceğiniz; “istesuit.com” adresinde (“Web Sitesi”) yer alan bir platformdur. İşte Suit’ı kullandığınız için teşekkürler!

İşte Suit üzerinden;

Suit Conference’ı kullanarak oluşturacağınız toplantı odası ile görüntülü ve sesli görüşmeler yapabilir, toplantı odasının linkini paylaşarak misafir kullanıcı davet edebilir, video konferans yapabilirsiniz.

Suit Drive’ı kullanarak kapsamlı dosya yönetimi yapabilir, kurumunuzun/şirketinizin (“Şirket”) ortak diskinde bulunacak klasörler/dosyalar için Şirket çalışanlarına/ekiplere (“Kullanıcı”) erişim yetkisi verme/düzenleme/kısıtlama, kullanıcı ve dosya aksiyonlarının işlem bazında raporlanmasını sağlayabilirsiniz. Yazı, sunum ve çalışma dokümanı oluşturabilir, silebilir ve paylaşabilirsiniz.

Suit Mail’i kullanarak e-posta gönderip alabilir, e-postalarınızı bulut ortamında veya Şirket sunucularınızda saklayabilirsiniz.

Bu Sayfada Neler Var?

Bu sayfada yer alan İşte Suit Kullanım Koşulları (“Koşullar”) İşte Suit’in (“Hizmet”) kullanımına ilişkin temel bilgileri ve karşılıklı olarak uyulması konusunda Şirket ve Kullanıcı ile ayrı ayrı ve birlikte anlaştığımız bazı kuralları içermektedir.

Sayfada aşağı indikçe göreceğiniz başlıklar şöyle olacak:

 • Hizmet Sahipliği Bilgileri
 • Genel Şartlar
 • Kullanım İlkeleri
 • Ücretlendirme, Yenileme ve İptal
 • Fikri Mülkiyet Hakları, İçerikler ve Lisans
 • Hizmette Yaşanabilecek Sorunlar ve Hukuki Uyuşmazlıklar

Bu metni okumanın yorucu olabileceğinin farkındayız. Kısa ve öz bir anlatım kullanarak zahmetinizi olabildiğince azaltmaya çalışıyoruz. Bu Koşulları dikkatlice okumanızı tavsiye ederiz. İşte Suit’i kullanabilmeniz için Koşulları kabul etmeniz gerekir. Yazılanların herhangi bir kısmını kabul etmiyorsanız İşte Suit’i kullanmamanız gerekmektedir. İşte Suit’i kullanarak bu koşulları Şirket ve Kullanıcı olarak ayrı ayrı ve birlikte kabul etmiş sayılırsınız.

Lifecell Bulut, Koşullar’a Şirket ve/veya Kullanıcı olarak uymadığınızı tespit eder veya bu yönde makul bir kanaat edinirse İşte Suit kullanımınızı durdurma hakkına sahiptir. Detaylı bilgi için aşağıdaki “Askıya Alma ve Fesih” başlığını inceleyebilirsiniz.

Burada anlatılanlara ek olarak, İşte Suit’in kullanımı amacıyla paylaştığınız ve kullanımınız sırasında oluşan kişisel verilerinizin işlenmesine ilişkin olarak bir aydınlatma metnimiz de (İşte Suit Aydınlatma Metni) bulunuyor. Kişisel verilerinizin kullanımı ile ilgili detayları burada bulabilirsiniz. İşte Suit Aydınlatma Metni’ne Web Sitesi içerisinde “Ayarlar” sekmesinden ulaşabilirsiniz.  

Hizmet Sahipliği Bilgileri

İşte Suit kapsamında sunulan Suit ConferenceÜrünü BiP İletişim Teknolojileri ve Dijital Servisler A.Ş.’ye, Suit Drive Ürünü Lifecell Bulut Çözümleri A.Ş.’ye, Suit Mail Ürünü ise Turktel Bilişim Servisleri A.Ş.’ye ait ürünlerdir. BiP İletişim Teknolojileri ve Dijital Servisler A.Ş., Lifecell Bulut Çözümleri A.Ş. ve Turktel Bilişim Servisleri A.Ş. işbu metinde “Ürün Sahipleri” olarak anılacaktır.

Şirket / Kullanıcı olarak İşte Suit kullanımınız kapsamında, bulunduğunuz coğrafi bölgeye bağlı olarak, Lifecell Bulut’un işbirliği yaptığı üçüncü taraflarla sözleşme ilişkisi içerisine girebilirsiniz. Bu durumda ilgili sözleşmelerdeki hükümlerin de bu Koşullarla birlikte geçerli olacağını hatırlatırız.

Genel Şartlar

Yasal Ehliyet

İşte Suit’i kullanabilmek için ülkenizdeki mevzuata uygun yasal ehliyete sahip olmanız gerekir. Eğer gerekli yasal ehliyete sahip değilseniz İşte Suit’i kullanmamanız gerekmektedir.

İşte Suit’i kullanabilmek için; TURKCELL DIJITAL İŞ SERVISLERI A.Ş. taraflı İşte Suit Kampanya Tahhütnamesi’nin (“Taahhütname”) Şirketiniz tarafından imzalanmış olması gerekmektedir. Ürünler ile ilgili detaylı bilgi işbu Kullanım Koşulları metninde, Web Sitesi’nde ve Taahhütname’nin eklerinde yer almaktadır.

Üyelik

Ürünlerin kullanımı için Şirketiniz tarafından Kullanıcılar adına hesap oluşturulmalıdır.

Admin yetkisi olan kullanıcı, Ürünlere yeni kullancı eklemek için; ad-soyad, durum (Aktif/Pasif), MSISDN, e-posta, paket, adres, LDAP bilgisi (eğer entegrasyon isteniyorsa) ve isAdminorUser bilgilerini girmelidir. Admin yetkisi olan Kullanıcı ayrıca bu panelden güncelleme işlemlerini gerçekleştirebilir, kullanıcı şifrelerini güncelleyebilir, satın alınan paketleri ve raporlarıı görüntüleyebilir, Ürünlerin her birinin admin paneline tekrar şifre girişi yapmadan geçiş yapabilir.

İşte Suit’e kaydolurken ve/veya Kullanıcı hesabı oluştururken, gerçeğe aykırı beyanlarda bulunulmamalı, kaydolurken girdiğiniz bilgileri değiştirmeniz durumunda istesuit.com adresinden bu bilgilerinizi yenilemelisiniz.

İşte Suit’e kayıt olduktan ve Kullanıcı hesapları oluşturulduktan sonra, İşte Suit’e e-posta adresiniz ve şifreniz ile giriş yapabilirsiniz.

Üyelikle ilgili detaylı bilgiyi Web Sitesi’nde bulabilirsiniz.

İşte Suit’e kaydolarak, bizden veya üçüncü taraf hizmet sağlayıcılardan telefon numaranızı doğrulamak için kullanılacak kayıt kodları içeren mesajlar ve/veya telefon aramaları almayı kabul edersiniz.

Lifecell Bulut, üyelik için aranan koşulları karşılamadığınızın anlaşılması halinde; “Askıya Alma ve Fesih” başlığı altında yer alan fiillerden gerekli gördüklerini uygulayabilir.

Hesabınız

İşte Suit üzerinde Şirket tarafından açılmış olan Kullanıcı hesapları kapsamında; Kullanıcı’ya ait bilgilerin (kullanıcı adı, şifre, vs.) Şirket ve Kullanıcı tarafından gizli tutulması ve herhangi bir üçüncü kişi ile paylaşılmaması gerekmektedir. Şirket ve/veya Kullanıcı’dan başka birinin bu bilgilere sahip olduğunu düşünmeniz ya da bundan şüphelenmeniz durumunda, bizi derhal bulutdestech@superonline.net adresi üzerinden bilgilendiriniz.

Paylaşım
Dosya türünden bağımsız olarak, Suit Drive’a yüklemiş olduğunuz tüm dokümanları Şirket ve/veya Kullanıcı olarak Şirket tarafından kullanıcı olarak tanımlanmamış olan kişilerle paylaşmanız durumunda, söz konusu paylaşımlarda, paylaşım yapılacak kişi/kişilerin de Suit Drive’ı kullanıyor olması halinde, güvenli link oluşturulur ve Suit Drive’ı kullanan şirketler/kullanıcılar arasındaki tüm paylaşımlar güvenli linkler aracılığıyla loglanarak takip edilir. Suit Drive’ı kullanmayan üçüncü kişi/kişilerle yapılacak paylaşımlarda ise dilerseniz, paylaştığınız dokümanlara erişim süresi ve şifre belirleyerek güvenli paylaşım yapabilirsiniz.

Bağlantılar
İşte Suit’ten üçüncü taraf internet sitelerine yönlendiren bağlantılar sunulmaktadır. Bu bağlantıları kullanırsanız İşte Suit’ten ayrılırsınız. Lifecell Bulut, bu internet sitelerini kontrol etmemekte olup bu internet sitelerinden, bu internet sitelerinin içeriklerinden ve erişilebilirliklerinden sorumlu değildir. Lifecell Bulut, herhangi bir şekilde bu internet sitelerini veya bu internet sitelerinde bulunan materyalleri desteklememekte ve temsil etmemektedir. İşte Suit’ten üçüncü taraf internet sitelerine erişim sağlanması tamamen Kullanıcı ve Şirket’in müşterek ve müteselsil sorumluluğundadır.

Teknik Kısıtlar

İşte Suit’in düzgün şekilde çalışabilmesi için güncel versiyonu kullanmanız gerekir. Desteklenmekte olan cihazlar ve sürümler “istesuit.com” adresinde yer almaktadır. İşte Suit’nin eski sürümleri Lifecell Bulut’un uygun göreceği planlama dahilinde destek kapsamından çıkartılabilir. Bu sebeple İşte Suit’e erişememeniz veya İşte Suit’ten tam kapsamıyla yararlanamamanız durumunda Lifecell Bulut’un herhangi bir sorumluluğu doğmayacaktır.

Değişiklikler ve Düzeltmeler
Lifecell Bulut, her zaman Koşullar’ın içeriğini düzelterek revize edebilir. Yaptığımız değişiklikleri öğrenmeniz için zaman zaman bu bölümü kontrol etmeniz gerekmektedir. Koşullar’a ilişkin yaptığımız değişikliğin ciddi önem arz etmesi halinde daha görünür (e-posta aracılığıyla yapılacaklar dahil olmak üzere) bildirimler yapabiliriz.

Devir
Lifecell Bulut, her zaman için İşte Suit’i ve/veya bu Koşullar kapsamındaki hak ve yükümlülüklerini, herhangi bir üçüncü kişi veya kuruluşa serbestçe ve size herhangi bir bildirimde bulunmaksızın devredebilir. Bu durum, bu Koşullarda öngörülen şartlar kapsamında yerine getirmeniz gereken yükümlülüklerinizi etkilemez. Bu Koşullardan kaynaklanan hak, yükümlülük ve sorumluluklarınızı, her ne surette olursa olsun üçüncü şahıslara devir ve temlik edemezsiniz.

Kullanım İlkeleri

Bu bölüm, Koşullar’da yer alan diğer gerekliliklere ek olarak İşte Suit’i kullanırken uymanız gereken diğer özel kuralları içermektedir.

Şirket ve/veya Kullanıcı olarak İşte Suit’i kullanırken:

 • hesap bilgileriniz kapsamında yanlış bilgi vermeyeceğinizi, hesabınızı başkasına kullandırmayacağınızı, rızası olmaksızın bir başkasının kimliği altında hareket etmeyeceğinizi ya da yanıltıcı olarak bir başkasının, kurumun ya da organizasyonun hesabına hareket ediyormuş izlenimi vermeyeceğinizi,
 • Suit Mail’i kullanabilmek için Şirket’e ait bir Alan Adı (Bir web sitesine ulaşmak için kullanılan, web sitesinin fiziksel adresinin karşılığı, web sitesinin internet üzerinde kelimelerin ya da rakamların tescil edildiği ) olması gerektiğini, eğer yoksa Alan Adı temini, bu kapsamdaki gerekli ödemelerin yapılması, vs. her türlü sorumluluğun Şirket’e ait olduğunu, Lifecell Bulut’un bu konuda herhangi bir sorumluluğunun olmadığını,
 • Suit Mail kapsamında Şirket'e E-Posta Yönetim Arayüzü (Suit Mail kapsamında kullanılan E-Posta hesaplarının ve arşiv hizmetinin görüntülenebildiği, E-Posta paketleri ve arşiv paketlerine ilişkin değişikli -süre veya kapasite değişikliği- yapılabilmesini sağlayan, e-posta ayar işlemlerinin yapabileceği bir arayüzdür.) sağlanacak olupArayüz’e erişebilmeniz için Şirket’e verilecek olan kullanıcı adı ve parola bilgilerinin Şirket tarafından hiçbir şekilde üçüncü kişilerle paylaşılmayacağını,
 • Suit Mail’i kullanırken sildiğiniz e-postaların, Trash (çöp kutusu) alanına aktarıldıktan sonra 30 (otuz) gün içerisinde tamamen silineceğini ve bu e-postalara bundan sonra hiçbir şekilde erişiminizin olmayacağını bildiğinizi,
 • Inbox’a (gelen kutusu) ve/veya Spam (istenmeyen) alanına gelen e-postalar içerisinde virüslü yazılım olması ve virüsün cihazınıza bulaşması durumunda Şirket ve Kullanıcı’nın müşterek ve müteselsil olarak sorumlu olacağını, bu konuda Lifecell Bulut’un herhangi bir sorumluluğu bulunmadığını,
 • To’da ve CC’de yer alabilecek kişi (mail adresi) sayısı ile belli bir zaman diliminde gönderilebilecek e-posta sayısı kapsamında belirli limitlerin olabileceğini, bu limitleri Yönetim arayüzünden değiştirebileceğinizi;
 • gönderilecek her bir e-posta’nın en fazla 50 MB olabileceğini, bir e-postaya en fazla 10 adet dosya eklenebileceğini ve bunları Yönetim arayüzünden değiştiremeyeceğinizi,
 • İşte Suit’i kullanım amacıyla bağdaşması mümkün olmayacak şekilde, normal kabul edilmeyecek biçimde veya ticari amaçlarla (yeniden satış vb.) kullanmayacağınızı,
 • İşte Suit’i sadece ticari amaçlarla kullanacağınızı,
 • Suit Conference’i yanlış, yanıltıcı, aldatıcı bilgiler yaymak amacıyla veya yasadışı veya izin verilmeyen bir iletişimi gerçekleştirmek amacıyla kullanmayacağınızı,
 • İşte Suit’in kullanımına imkân veren tüm bilgilerin kullanım ve yönetiminden bizzat sorumlu olduğunuzu, kendinize ait cihaz ve hesaplardan gerçekleştirilen her işlemin bizzat Şirket ve Kullanıcı tarafından gerçekleştirilmiş addedileceğini ve bu bilgilerin doğrudan veya dolaylı surette kullanılması (örneğin üçüncü bir kişiye ait cihazdan giriş yapıldıktan sonra çıkış yapmayı unutmanız sebebiyle hesap erişiminin kaybedilmesi ve/veya üçüncü kişilerin eline geçmesi), kaybolması veya el değiştirmesi nedeniyle oluşacak tüm zararlardan Kullanıcı ve Şirket olarak müşterek ve müteselsilen sorumlu olduğunuzu,
 • İşte Suit’i modifiye etmeyeceğinizi, bozmayacağınızı, hacklemeyeceğinizi, güvenlik ve İçeriklerin korunması için kullanılan özelliklerini dolanmayacağınızı ya da tersine mühendislik vb. yollarla İşte Suit’e müdahale etmeyeceğinizi, bu amaçla hareket eden üçüncü kişilere destek vermeyeceğinizi,
 • bilinçli bir şekilde virüs, Truva atı programı (Trojans), kurt (worms), yazılım bombası (logic bomb), kod otomasyon aracı (script automation tool) ya da diğer benzer materyal yerleştirmek suretiyle İşte Suit’e ve Lifecell Bulut’a veya herhangi bir İşte Suit kullanıcısının donanımına zarar vermeyeceğinizi veya İşte Suit’in kullanıcı deneyimleri üzerinde olumsuz etki yaratmak amacıyla İşte Suit’i suistimal etmeyeceğinizi, İşte Suit’e erişmek için herhangi bir otomasyon aracını veya işlevini kullanmayacağınızı (örneğin robot, örümcek, kazıyıcı vb.), İşte Suit’i veri madenciliği vb. veri toplama amaçları için kullanmayacağınızı ve bu amaçla hareket eden üçüncü kişilere destek vermeyeceğinizi,
 • İçerikleri kopyalamayacağınızı, çoğaltmayacağınızı, silmeyeceğinizi, değiştirmeyeceğinizi, dağıtımını yapmayacağınızı, sergilemeyeceğinizi, işlemeyeceğinizi, yayınlamayacağınızı ya da bu yönde denemeler yapmayacağınızı,
 • İşte Suit’i hiçbir şekilde suç teşkil edecek, yasal açıdan takip gerektirecek, ülke çapında ya da uluslararası düzeyde yasaların ve uluslararası anlaşmaların ihlali sonucunu doğuran ya da böyle durumlara teşvik eden, yasa dışı, tehditkâr, rahatsız edici, hakaret, küfür veya iftira içeren, küçük düşürücü, kaba, pornografik ya da kamu düzenini bozucu, genel ahlaka aykırı, başkalarını rahatsız ve taciz edecek şekilde, kişilik haklarına zarar verici, başkalarının gizlilik hakkına veya özel hayatına veya mülkiyet haklarına tecavüz edecek şekilde kullanmayacağınızı,
 • İşte Suit’in kullanılabilmesi için internet bağlantısı gerektiğini, internet kullanımına ilişkin, Şirket veya Kullanıcı’nın anlaşmalı olduğunuz internet servis sağlayıcısının kullanım koşullarının uygulanacağını ve bu konuda Lifecell Bulut’un herhangi bir sorumluluğu olmayacağını,
 • İşte Suit’e erişimin ve kullanımın (doküman yükleme/indirme etme, vb.) ve bunların kalitesinin büyük ölçüde ilgili internet servis sağlayıcısından temin edilen hizmetin kalitesine dayanmakta olduğunu, söz konusu hizmet kalitesinden kaynaklı sorunlarda Lifecell Bulut’un herhangi bir sorumluluğunun bulunmadığını,
 • Çalıştığınız şirket tarafından verilen yetki ile İşte Suit kullanmaya yetkili olduğunuzu, Şirket’in işbu Koşullarda yer alan hükümler uyarınca Koşulları onaylayan Kullanıcılar ile birlikte müşterek ve müteselsilen sorumlu olduğunu,
 • Yukarıda sıralanan aykırı eylemlerinizden Lifecell Bulut’a karşı Şirket ve Kullanıcı olarak müşterek ve müteselsilen sorumlu olduğunuzu ve Lifecell Bulut’un bu eylemleriniz sebebiyle karşılaşacağı her türlü zarar ve ziyanı, hak sahiplerine ve/veya üçüncü kişilere ödenmek zorunda kalınacak tazminat, adli/idari para cezaları ve sair bedelleri ve yapılacak masrafları Lifecell Bulut’un ilk talebi üzerine müşterek ve müteselsilen derhal tazmin etmekle yükümlü olduğunuzu, Lifecell Bulut’un uğradığı ve/veya karşılamak zorunda kalacağı her türlü zarar ve ziyanın müşterek ve müteselsil olarak Şirket ve Kullanıcı’ya rücu edileceğini bildiğinizi, ayrıca bu maddelere aykırılık halinde veya bu maddelerde belirtilen aykırılık hallerinin gerçekleşeceğine ilişkin olarak Lifecell Bulut nezdinde kuvvetli şüphe oluşması halinde de kullanıcı hesabınızın silinebileceğini, bu hususta herhangi bir talep/ itiraz hakkınızın olmadığını,

kabul ve taahhüt edersiniz.

Ücretlendirme, Yenileme ve İptal

Ücretlendirme
Ücretlendirmeye ilişkin detaylı bilgi “istesuit.com” web sitesindeki yönetim panelinde ve Taahhütname’de yer almaktadır.

İşte Suit’i kullanabilmeniz için, Taahhütname kapsamında Şirket’in yapmış olduğu seçimlere göre belirlenecek ücretin ödenmesi gerekir. Bu ödeme yükümlülüğünün yerine getirilmemesi durumunda İşte Suit’i kullanımınız askıya alınabilir veya sonlandırılabilir.

İşte Suit’i kullanmanız için gerekli internet erişimi ve bundan kaynaklanabilecek ücret ve sorumluluklar Kullanıcı ve Şirket’e aittir.

Yenileme ve İptal
İşte Suit kullanımınızın yenilenmesine ve iptaline ilişkin şartlar, Istesuit.com web sitesinde ve Taahhütname’de yer almaktadır.

Fikri Mülkiyet Hakları, İçerikler ve Lisans

Fikri Mülkiyet Hakları
Lifecell Bulut, İşte Suit’te ve Ürünlerde kullanılan açık kaynak kodları hariç olmak üzere; Web Sitesi, Ürünlerin web siteleri ve mobil uygulamaları, İşte Suit ve Ürünlerin markaları, ticari adları, logoları, alan adları ve İşte Suit ve Ürünlerin markalarının diğer tüm unsurlarına ve İçerikler’e ilişkin tüm fikri hakların maliki ya da kullanım hakkı sahibidir. Bahsi geçen haklar, dünyanın her yerinde telif yasaları ve uluslararası anlaşmalarla korunmaktadır.

İşte Suit’i Kullanımınız İçin Size Verdiğimiz Lisans
Bu Koşullar’ı kabul etmeniz kaydıyla size, mevcut olabilecek açık kaynak kodlar hariç olmak üzere, İşte Suit’i ve Ürünleri bu Koşullar’a uygun amaçlarla kullanımınız için münhasır olmayan, devredilemez, iptal edilebilir, kullanım süresiyle sınırlı bir lisans veririz. Dolayısıyla, belirtilen lisans kapsamını aşar nitelikte davranmamanız gerektiğini, aksi takdirde müşterek ve müteselsil hukuki sorumluluğunuzun doğabileceğini bildiririz.

İşte Suit’te Yer Alan İçerikler
İşte Suit ve Ürünler içerisinde yer alan her türlü içerik (“İçerikler”) kullanıcının bu Koşullar’a uygun kullanımı içindir. Aksi halde Lifecell Bulut’un her türlü tazminat hakkı saklıdır.

İçerikleri sosyal mecralar dahil olmak üzere herhangi bir mecrada paylaşma izniniz bulunmamaktadır. İçerikleri paylaşmanız durumunda; paylaşımlarınızdan kaynaklanabilecek her türlü hukuki ve cezai sorumluluk müşterek ve müteselsil olarak Şirket ve Kullanıcı’ya ait olacaktır.

İçerikleri bu Koşullar’a uygun olmayan şekilde kullanımınızdan kaynaklanabilecek her türlü fikri ve sınai hak ihlallerinden Şirket ve Kullanıcı olarak müşterek ve müteselsilen sorumlu olacağınızı, Lifecell Bulut’un bu sebeple, hak sahiplerine ödemek zorunda kalacağı bedeller dahil olmak üzere her türlü zarar ve ziyanını müşterek ve müteselsilen Şirket ve Kullanıcı’ya rücu edebileceğini bildiririz.

Kullanıcı İçeriği ve Bize Verdiğiniz Haklar
İşte Suit içerisinde, Kullanıcılar tarafından oluşturulabilecek her türlü içerik, Suit Conference içerisinde yer alan ve Kullanıcı tarafından ve/veya Suit Conference üzerinden Kullanıcı’nın toplantısına katılanlarca (“Katılımcılar”) oluşturulan içerikler, Suit Drive’a yüklemiş olduğunuz tüm içerikler, Suit Mail kapsamında gönderilen/alınan e-postalar (Hepsi birden “Kullanıcı İçeriği” olarak anılacaktır), Lifecell Bulut tarafından kontrol edilmemekte ya da denetlenmemektedir. Öyle ki, teknik ve pratik açıdan uygulanabilir olduğu sürece ve tamamen bizim kararımıza bağlı olarak Kullanım İlkeleri ile bağdaşmadığını düşündüğümüz herhangi bir Kullanıcı İçeriği’ni sonradan kontrol edebilir, denetleyebilir, reddedebilir, değiştirebilir ya da silebiliriz. Lifecell Bulut, gönderildiği, alındığı ya da sizlerce ne surette olursa olsun kullanıldığı şekliyle Kullanıcı İçeriği’ne kısmen ya da tamamen erişimi ya da Kullanıcı İçeriği’nin kaydını taahhüt etmemektedir. Kullanıcı İçerikleri’nin üçüncü bir tarafın haklarını ihlalinden, Kullanıcı İçerikleri’nin Kullanıcılar/Katılımcılar tarafından izinsiz veya hukuka aykırı olarak olarak kopyalanmasından, çoğaltılmasından, değiştirilmesinden, işlenmesinden, dağıtılmasından, yayınlanmasından ve sair hukuka aykırılıklardan, Lifecell Bulut’un her türlü rücu ve tazminat hakkı saklı kalmak üzere, ilgili fiili gerçekleştiren Kullanıcı ve/veya Katılımcı Şirket ile birlikte müşterek ve müteselsilen sorumludur. Ayrıca, Suit Conference’ta üçüncü kişilerin kişilik hakları ile fikri ve sınai mülkiyet haklarını ihlal eder nitelikte Kullanıcı İçerikleri’nin kullanılması, bu Kullanım Koşulları’nın da ihlali olarak değerlendirilebilecektir. Suit Drive’a ilişkin Kullanıcı İçerikleri üzerindeki tüm mülkiyet haklarının, çoğaltma, yayma, işleme, işaret, ses ve/veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim şeklindeki mali ve yapımcı ve/veya icracı olmaktan doğan bağlantılı hakların, görüntü/ses/içerik sahiplerinin kişisel haklarının, tam ve tek sahibi olduğunuzu veya ilgili eser veya hak sahiplerinden ya da onların bağlı bulunduğu meslek birliklerinden mevzuata uygun ve yazılı şekilde sınırsız ve herhangi bir süre kaydı olmaksızın süresiz, Türkiye’de ve tüm Dünyada yukarıda sayılanlar da dahil her türlü ürün/ platform/ malzeme/ organizasyon/ mecrada vs. geçerli olmak üzere üçüncü kişilere de devredilebilecek biçimde devraldığınızı, bu içerik /eserler dolayısı ile meslek birlikleri dahil üçüncü kişilere ödenmesi gerekli tüm bedellerin sorumluluğun Kullanıcı ve Şirket’e müşterek ve müteselsilen ait olduğunu, söz konusu içerikler üzerindeki her türlü fikri ve sınai hak ihlallerinden sorumlu ve tek muhatap olduğunuzu, Lifecell Bulut’un bu sebeple karşılaşacağı her türlü zarar ve ziyanı, üçüncü kişilere ödenmek zorunda kalacağı bedelleri ve yapacağı masrafları Kullanıcı ve Şirket’in müşterek ve müteselsil olarak tazmin etmekle yükümlü olduğun Lifecell Bulut’un uğradığı ve/veya karşılamak zorunda kalacağı her türlü zarar ve ziyanın Kullanıcı ve Şirket’e müşterek ve müteselsilen rücu edileceğini Kullanıcı ve Şirket olarak ayrı ayrı ve birlikte kabul, beyan ve taahhüt edersiniz.

İçerik İhlalleri
İçeriklerin Kullanıcı ve/veya Şirket’in haklarını veya Kullanım İlkeleri’ni ihlal ettiğini düşünüyorsanız, lütfen istesuit@istesuit.com adresi üzerinden e-posta göndererek bizlere bilgi veriniz.

Bizlere bu bağlamda bildirim gönderirken, gönderdiğiniz e-postada şu bilgilere yer vermenizi rica ederiz:

(a) isminiz ve iletişim bilgileriniz,

(b) İhlal oluşturduğuna inanılan içeriğin İşte Suit’te ve/veya Ürünlerde bulunduğu yer ve şunlardan hangisini ihlal ettiği: (i) Kullanıcı haklarını, (ii) Şirket’in haklarını (iii) ya da Kullanım İlkeleri’ni, ve

(c) İhlal edildiği ileri sürülen hakkın tanımı, açıklaması ve kime ait olduğu.

(d) İçeriğin hukuka aykırı olduğunu gösteren bir yetkili merci kararı.

Lifecell Bulut, bildirmiş olduğunuz içeriğin mahiyetine uygun bulduğu şekilde uygun gördüğü işlemleri gerçekleştirecek ya da önlemleri alacaktır. Bu, Lifecell Bulut tarafından mevzubahis içeriğin herhangi bir kimsenin haklarını ya da Kullanım İlkeleri’ni ihlal etmediğine karar verilmesi halinde herhangi bir işlem gerçekleştirmemeyi de kapsar. Lifecell Bulut, Kullanıcı ve/veya Şirket olarak göndermiş olduğunuz bildirimi müteakiben gerçekleştirmeyi seçmiş olduğu işlemi ya da işlemleri müzakere etmek ya da Kullanıcı ve/veya Şirket’I bu hususlar hakkında bilgilendirmekle yükümlü değildir.

Lifecell Bulut, Koşullar’ı ihlal eden Kullanıcı ve/veya Şirket’in hesaplarını askıya alma ve fesih yetkisine sahiptir. Bildirim kanallarını kötüye kullanmanız durumunda da benzer sonuçlarla karşılaşma olasılığınız bulunmaktadır.

Hizmette Yaşanabilecek Sorunlar ve Hukuki Uyuşmazlıklar

Askıya Alma ve Fesih
İşte Suit’in yukarıda sayılan Kullanım İlkeleri ile bağdaşmayan ve Kullanıcı ve/veya Şirket’e verilen lisans kapsamını aşar şekilde kullanımı, Koşullar’ın ciddi bir şekilde ihlalini teşkil eder ve tarafımızca sayılan şu fiillerden birinin ya da tamamının gerçekleştirilmesine

sebebiyet verebilir:

(a) derhal, geçici ya da sürekli bir biçimde İşte Suit’i ve/veya ilgili Ürünleri kullanma hakkınıza son verilmesi ve ilgili Kullanıcı İçeriklerinin silinmesi,

(b) ihlalden dolayı ortaya çıkabilecek tüm zararların Kullanıcı ve Şirket tarafından müşterek ve müteselsilen tazmini ve/veya

(c) gerekli görüldüğü surette ve ölçüde söz konusu ihlale ilişkin bilginin yetkili makamlarla paylaşılması.

İhlal durumunda yapılabilecekler, yukarıda sayılanlarla sınırlı olmayıp Lifecell Bulut tarafından uygun görüldüğü sürece başkaca yaptırımlar uygulanabilecek ve yasal yollara başvurulabilecektir. Bu nedenle Lifecell Bulut’tan herhangi bir hak talebinde bulunmayacağınızı Kullanıcı ve Şirket olarak ayrı ayrı ve birlikte kabul edersiniz.

Hizmetin Kesilmesi veya Değişmesi
Lifecell Bulut, İşte Suit’in düzgün çalışması için makul çaba sarf edecektir. Ancak belirli durumlarda (mücbir sebepler, teknik sorunlar, bakım, test veya hukuki gerekliliklerin uygulamaya yansıtılması için yapılacak çalışmalar vs.) yapılması gereken güncellemeler sebebiyle geçici kesintiler söz konusu olabilecektir. Lifecell Bulut, her zaman, herhangi bir ön bildirim yapmaksızın ve rıza almaksızın İşte Suit kapsamındaki Hizmet’i ve/veya İçerikleri kısmen veya tamamen herhangi bir gerekçe göstermeksizin geçici veya kalıcı olarak değiştirme veya durdurma hakkına sahiptir.

Sorumluluğun Reddi
Lifecell Bulut, herhangi bir zamanda herhangi bir uyarı yapmaksızın İşte Suit’e erişimi kısıtlayabilme hakkını saklı tutar. Lifecell Bulut, İşte Suit’in herhangi bir zamanda ve herhangi bir süreyle erişilebilir olmamasından, İşte Suit’i kullanmanız esnasında karşılaşabileceğiniz teknik problemler, hatalar veya eksikliklerden hiçbir surette mesul olmayacaktır. Böylesi bir hatadan haberdar edilmesi durumunda, Lifecell Bulut söz konusu hatanın en kısa sürede düzeltilmesi için makul gayret gösterecektir.

İşte Suit kapsamındaki Hizmet’i kısmen veya tamamen, geçici veya daimi olarak durduracak ve/veya imkansız kılacak şekilde ve derecede meydana gelen doğal afetler, harp, seferberlik, yangın halleri, hükümet ve idari makam kararları ile benzeri haller mücbir sebep sayılır. Bu gibi hallerde Lifecell Bulut’un yükümlülüklerini yerine getirmemesi sebebiyle Kullanıcı ve/veya Şirket’e karşı bir sorumluluğu söz konusu olmayacaktır.

Lifecell Bulut, İşte Suit kapsamındaki Hizmet ile ilgili olarak herhangi bir taahhütte bulunmamakta, koşulsuz ya da garantisiz bir biçimde ve Hizmet’i “olduğu gibi” sunmaktadır. Lifecell Bulut, İşte Suit kullanımından kaynaklanan herhangi bir kayıp veya zarardan (doğrudan veya dolaylı) Kullanıcı ve/veya Şirket’e karşı sorumlu değildir. Bununla birlikte, her halükarda Lifecell Bulut’un İşte Suit’in kullanımı veya İşte Suit ile bağlantılı her türlü taleple ilgili olarak Kullanıcı (yasal varisleri dahil) ve/veya Şirket’e karşı toplam sorumluluğu, İşte Suit kullanımı dolayısıyla Taahhütname kapsamında Lifecell Bulut’a son oniki ayda ödenmiş olan meblağla sınırlıdır.

E-Posta hesabı belirlenirken, ticari markaların, resmi/özel kurum/kuruluş adlarının izinsiz ve/veya hukuka aykırı şekilde kullanıldığının ve/veya üçüncü kişilerin ticari markaları ile iltibasa yol açacak şekilde e-posta hesapları alındığının tespit edilmesine yönelik olarak Lifecell Bulut’un bir sorumluluğu bulunmamakla birlikte, böyle bir tespitin yapılmış olması halinde ve/veya ilgili hak sahiplerinin talepleri üzerine hesabınız silinebilir. Bu kapsamda Kullanıcı ve Şirket’in Lifecell Bulut’tan herhangi bir talep hakkıolmadığını kabul edersiniz. Ayrıca böyle bir durumda; Lifecell Bulut’un karşılaşabileceği tüm dava, talep ve iddiaların Kullanıcı ve Şirket’e müşterek ve müteselsil olarak rücu edileceğini; bu nedenle Lifecell Bulut’un uğrayabileceği her türlü zararı müşterek ve müteselsil olarak tazmin edeceğinizi kabul edersiniz.

Bölünebilirlik
Bu Koşullar’dan herhangi birinin geçersiz sayılması durumunda diğer hüküm ve şartlar, hukuken mümkün olduğu surette geçerliliklerini koruyacaklardır.

Yargı ve Uygulanacak Hukuk
İşte Suit’e ilişkin her türlü uyuşmazlık kanunlar ihtilafı kuralları dikkate alınmaksızın münhasıran Türk hukukuna tâbi olarak İstanbul Anadolu Adliyesi mahkemeleri ve İcra Daireleri tarafından çözümlenecektir. Bununla birlikte, Lifecell Bulut, işbu Kullanım Koşulları’nın ihlali nedeniyle Kullanıcı veya Şirket’in ikamet ettiğiz ülkede veya ilgili bir üçüncü ülkede dava açma hakkını saklı tutar. İşte Suit’in Kullanıcı ve Şirket tarafından kullanımı ile irtibatlı ihtilaflarda, elektronik ve sistem kayıtları da dahil olmak üzere Lifecell Bulut kayıtları Hukuk Muhakemeleri Kanunu m. 193 kapsamında geçerli, bağlayıcı, kesin ve münhasır delil teşkil edecektir.

Bize Ulaşın
İşte Suit konusunda bizlere geri bildirim sağlamak isterseniz, bulutdestech@superonline.net adresine e-posta göndererek bize ulaşabilirsiniz.